Novinky z e-commerce: Co přinesl příchod jara?

První jarní měsíc se ve světě e-commerce odehrál ve velkém stylu. Hned 1. 3. se eshopy začaly potýkat s EET. Březnových událostí bylo samozřejmě víc, tak se na ně pojďme mrknout.

První měsíc s EET

Podle posledních statistik vyplývá, že v současné době se více než 90 % eshopistů s EET smířilo a používá vyhovující řešení elektronické evidence tržeb. Pěti procentní menšina, převážně malých, úzce produktově zaměřených eshopů se EET vyhnula a zrušila online platby.

EET ebook

Zajímavostí je i šestinásobný nárůst uživatelů platících přes aplikaci Twisto. Tato odložená online platba spadá do EET výjimek a proto ji nejeden eshop zařadil do své nabídky způsobů platby.

MDŽ ve znamení CopyCampu

Letošní emdéžetko bylo vskutku dnem svátečním. Nejen pro ženy. Všichni novinek chtiví copywriteři se sešli na CopyCampu 2017. Tuhle událost jsme si nenechali ujít ani my ve Webmium. Vyslali jsme naši CopyTerku. A co vše se od velmistrů z oboru dozvěděla? O to se s vámi podělila v super článku.

CopyCamp
CopyCamp

Online reklama spolkla 20 miliard

Ten samý den, 8. 3. 2017, zveřejnilo Sdružení pro internetový rozvoj, neboli SPIR, výsledky průzkumu o tom, kolik korun se za rok 2016 otočilo v online reklamě. A padl rekord. Češi za inzerci utratili skoro 20 miliard. Oproti předchozímu roku totiž online inzerce narostla o neuvěřitelných 31 %. Zatímco, v letech 2014 a 2015 internetová reklama stagnovala, nyní se opět hlásí o slovo a prognózy hovoří jasně. Podobný nárůst můžeme očekávat i letos.

Při bližším pohledu na online inzerci jasně vede celoplošná display reklama, do níž inzerenti nasypali 14,2 miliard korun. O poznání menší investice padaly do reklamy ve vyhledávání s objemem 4,7 miliardy v reálné ceně a třetí místo si drží videoreklamy s 2,75 miliardami Kč.

Online reklama spolkla 20 miliard
Online reklama za rok 2016 spolkla 20 miliard

Novinky hlásí Google i Seznam

Střed měsíce března se zdál být poklidný. Jako by se svět e-commerce loučil se zimou a vítal jaro. Stojaté vody však rozvířil Google i Seznam svými novinkami.

Seznam představil proklientskou změnu serveru Firmy.cz, kdy pro ubytovací zřízení spustil možnost hromadné poptávky. Těsně před koncem měsíce pak Seznam.cz vykopl nový vzhled vyhledávače. Doposud byl jeho přednostní malý náhledový obrázek cílového webu. Ten je fuč. Vidíme jen favicon. S dalšími úpravami je nyní Seznam jako by Googlu z oka vypadl. Přesvědčte se sami.

Nový vyhledávač Seznam.cz
Nový vyhledávač Seznam.cz

Google novinkou je změna v AdWords. Pro vaši PPC reklamu podstatná. Přesná shoda klíčových slov se mění u blízkých variant. Ty budou od 1. dubna zahrnovat i pořadí slov a slova funkční.

Hvězda mezi eshopy aneb ShopRoku

Nejeden eshopista odškrtával dny v kalendáři a těšil se na 24. března. ShopRoku je vždycky slavnostní událost. Ne jinak tomu bylo i letos. Rozdáno bylo přes sto tisíc hlasů. A kdo se nakonec stal absolutním vítězem? Notino.cz. Gratulujeme! Cenu za nejpopulárnější obchod si odnesl Mall.cz. Heureka ocenila zajímavý projekt – benefiční eshop Na ovoce.

ShopRoku
ShopRoku

To nejlepší nakonec: E-shop summit ovládá přelom měsíce

Ve středu 29. 3. se rozjel v Českých Budějovicích další ročník E-shop summitu. Čtyři dny napěchované odbornými přednáškami a workshopy vám snad neunikly. Pokud ano, nezoufejte. My tam poslali Martina. Ty nejzajímavější poznatky z konference pro vás sepsal do stručného, přesto výstižného článku.

E-shop summit

Co nás čeká v dubnu?

IEA16 se blíží mílovými kroky. Soutěž internetových řešení v oborových kategoriích trhu otevírá nové specializované kategorie. Uzávěrky přihlášek jsou 28. 4. 2017. Tak to neprošvihněte.

CRM konference 11. 4. 2017 bude mít určitě stejný úspěch jako vloni. Udržet si dobrý vztah se zákazníkem je důležitou součástí úspěchu firmy! Nenechte si ujít informace o síáremkách, která mohou posunout váš byznys o kus dál.

Za zmínku stojí i Zlín Design Week. Propojení marketingu a designu pro vás může mít poměrně velký přínos. Tak moc neváhejte, vstupenky mizí rychlostí blesku. Jak by ne, vždyť česká i zahraniční účast přednášejících je nadupaná zvučnými jmény.

Duben a Webmium

A co bude nového u nás? Webmium diáře jsou skvělými plány napěchované. Určitě se vyplatí sledovat naše sociální sítě. O novinkách se tak dozvíte jako první. Hned v první části dubna můžete očekávat novinky z vývoje Webmium eshopu, které budou jako vždy super.

Podělte se o březnové novinky z e-commerce se svými přáteli. Sdílejte článek.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Přejít nahoru