Jak využít LinkedIn Social Selling Index (SSI) k budování úspěšné kariéry a osobního brandu

Social Selling Index (SSI) je metrika, kterou LinkedIn vytvořil, aby pomohl uživatelům měřit jejich schopnost využívat platformu k budování profesních vztahů a prosazování jejich značky. Tento index může být klíčovým nástrojem pro všechny, kteří chtějí zlepšit svůj osobní branding, rozšířit svou síť kontaktů a tím zvýšit své obchodní příležitosti. Ať už pro získání obchodních partnerů nebo pro získání práce ve vysněné firmě.
V tomto článku se podíváme na to, co SSI je, jak funguje, proč je důležitý a jak s ním pracovat, abyste dosáhli co nejlepších výsledků.

Jak funguje Social Selling Index

SSI se skládá ze čtyř hlavních pilířů, které společně tvoří celkové skóre:

 • Budování profesionálního brandu: Jak dobře je váš profil optimalizovaný a jak kvalitní obsah sdílíte.
 • Nalezení správných lidí: Jak efektivně identifikujete a připojujete se k relevantním kontaktům.
 • Zapojení s informacemi: Jak aktivně se zapojujete do diskuzí a jak často sdílíte a komentujete příspěvky.
 • Vytváření důvěryhodných vztahů: Jak dobře si budujete a udržujete dlouhodobé vztahy se svými kontakty.

Vaše skóre SSI se aktualizuje denně a můžete ho sledovat na stránce LinkedIn Sales Navigator po přihlášení do svého LinkedIn účtu.

Proč je SSI důležitý

SSI je důležitý z několika důvodů:

 • Osobní branding: Vyšší SSI vám pomůže lépe prezentovat vaši profesionální identitu a odlišit se od konkurence.
 • Obchodní příležitosti: Uživatelé s vyšším SSI mají tendenci získávat více obchodních příležitostí, protože jsou považováni za důvěryhodnější a aktivnější.
 • Kariérní růst: Silná přítomnost na LinkedIn vám může otevřít dveře k novým pracovním nabídkám a spolupráci.

Jak zjistit svůj SSI

Chcete-li zjistit své aktuální SSI, přihlaste se do LinkedIn a přejděte na stránku LinkedIn Sales Navigator. Zde uvidíte své celkové skóre a rozdělení podle jednotlivých pilířů.

Jak zlepšit svůj SSI

Zvýšení vašeho SSI vyžaduje systematický přístup a zaměření na každou ze čtyř oblastí:

 • Budování profesionálního brandu
  • Ujistěte se, že váš profil je kompletní a aktuální.
  • Sdílejte kvalitní a relevantní obsah, který ukazuje vaše odborné znalosti.
 • Nalezení správných lidí
  • Aktivně vyhledávejte a připojujte se k lidem ve vašem oboru.
  • Využívejte pokročilé vyhledávací funkce LinkedIn k nalezení relevantních kontaktů.
 • Zapojení s informacemi
  • Pravidelně se zapojujte do diskuzí ve skupinách a pod příspěvky.
  • Sdílejte články a informace, které jsou pro vaše kontakty přínosné.
 • Vytváření důvěryhodných vztahů
  • Pěstujte dlouhodobé vztahy tím, že budete pravidelně komunikovat a nabízet pomoc.
  • Zapojte se do přímých zpráv a podpořte své kontakty v jejich profesních cílech.

Praktické tipy pro zvýšení SSI

Optimalizace profilu

Optimalizace vašeho LinkedIn profilu je prvním krokem k tomu, abyste zaujali správné publikum a zvýšili své SSI. Zde je několik kroků, jak na to:

 1. Kompletní profil: Ujistěte se, že váš profil je kompletní. Vyplňte všechny sekce včetně pracovních zkušeností, vzdělání, dovedností a doporučení. Kompletní profil vypadá profesionálně a zvyšuje vaši důvěryhodnost.
 2. Profesionální fotografie: Použijte kvalitní a profesionální profilovou fotografii. Lidé více důvěřují profilům s fotografiemi.
 3. Silný headline: Váš nadpis by měl být poutavý a jasně definovat, kdo jste a co děláte. Například: „Specialista na digitální marketing | Pomáhám firmám růst pomocí online strategií“.
 4. Stručné a relevantní shrnutí: Váš „About“ sekce by měla obsahovat krátké a výstižné shrnutí vašich dovedností, zkušeností a toho, co můžete nabídnout. Zaměřte se na klíčová slova, která jsou relevantní pro váš obor.
 5. Dovednosti a doporučení: Uveďte relevantní dovednosti a požádejte kolegy, aby vám napsali doporučení. To zvyšuje vaši důvěryhodnost a viditelnost.

Aktivní účast ve skupinách

Skupiny na LinkedIn jsou skvělým místem pro navazování kontaktů, sdílení znalostí a budování své profesionální značky. Jak se efektivně zapojit:

 1. Výběr správných skupin: Připojte se ke skupinám, které jsou relevantní pro váš obor a zájmy. Vyhledávejte aktivní skupiny s vysokou mírou zapojení.
 2. Aktivní účast: Pravidelně přispívejte do diskuzí. Sdílejte své odborné znalosti, odpovídejte na otázky a podílejte se na diskuzích.
 3. Vytváření hodnotného obsahu: Sdílejte články, studie případů, a další materiály, které mohou být užitečné pro členy skupiny. Tím si vybudujete reputaci odborníka.
 4. Networking: Využívejte skupiny jako nástroj pro navazování nových kontaktů. Spojte se s lidmi, kteří sdílejí vaše zájmy a oborové zaměření.

Pravidelné sdílení obsahu

Konzistentní a kvalitní obsah je klíčem k udržení vaší viditelnosti a zvýšení SSI. Jak na to:

 1. Plánování obsahu: Vytvořte plán pro pravidelné sdílení obsahu. To může zahrnovat články, blogy, infografiky, videa a další formáty.
 2. Relevance a hodnota: Sdílejte obsah, který je relevantní pro vaše publikum a přináší jim hodnotu. Zaměřte se na témata, která řeší problémy nebo poskytují nové informace.
 3. Zapojení s publikem: Reagujte na komentáře a zprávy od vašich kontaktů. Tím ukážete, že si vážíte jejich zpětné vazby a posilujete své vztahy.
 4. Využití různých formátů: Experimentujte s různými formáty obsahu, jako jsou textové příspěvky, videa, ankety, a články na LinkedIn Pulse. Různé formáty mohou zaujmout různé části vašeho publika.

Používání LinkedIn Sales Navigatoru

LinkedIn Sales Navigator je pokročilý nástroj, který vám může pomoci efektivněji vyhledávat a spojovat se s potenciálními kontakty. Jak jej využít:

 1. Pokročilé vyhledávání: Sales Navigator nabízí robustní filtry pro vyhledávání lidí a firem podle různých kritérií, jako jsou průmysl, funkce, zeměpisná poloha a velikost společnosti.
 2. Ukládání potenciálních kontaktů: Ukládejte potenciální kontakty a klienty do seznamů, abyste je mohli sledovat a efektivněji s nimi pracovat.
 3. Customizované doporučení: Sales Navigator poskytuje doporučení kontaktů a firem na základě vašeho profilu a aktivit.

InMail: Používejte InMail, abyste mohli přímo kontaktovat lidi mimo vaši síť. To je užitečné pro navazování nových vztahů a obchodních příležitostí.

Závěr

Zvýšení vašeho Social Selling Indexu na LinkedIn vyžaduje strategický přístup a pravidelnou aktivitu. Optimalizace profilu, aktivní účast ve skupinách, pravidelné sdílení hodnotného obsahu a využívání pokročilých nástrojů jako Sales Navigator vám pomůže dosáhnout lepších výsledků. Pracujte systematicky na zlepšení každé z těchto oblastí a sledujte, jak se váš SSI zvyšuje, což vám přinese nové příležitosti a posílí vaši profesionální značku.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Přejít nahoru